مـجله دیـــــنی فرهــنگی بیــــــنشجو
آنچه مهم است این است که طلبه‌ى دین، عالم دین و روحانى -به اصطلاح رایج- وظیفه‌ى خودش را در هر برهه‌اى از زمان تشخیص بدهد. اگر وظیفه تشخیص داده نشد، علم و تقوا و مانند اینها به درد نمیخورد؛ یعنى... ادامه »
اقتصاد

دولت شاخ غول تورم را بشکند/ بخشی از بانکداری ما اسلامی نیست


استاد برجسته حوزه علمیه قم، عنوان کرد: مهمترین خواسته ما از دولت این است که تورم و گرانی را مهار کنند و آن را کاهش دهند و همچنین حمایت‌های خوبی از بخش‌های تولیدی داشته باشند و امیدواریم برنامه‌های دولت به گونه‌ای باشد که بتوانند شاخ غول تورم را بشکنند.

انتقاد از اخذ دیرکرد

آیت الله مکارم شیرازی، در خصوص جریمه دیکردی که بانک‌ها از مشتریان خود می‌گیرند، افزود: جریمه در زمانی مصداق می‌یابد که کسی کار خلافی انجام داده باشد و اسم آن نیز از اسلام تعزیر است که این تعزیر باید به حساب بیت المال واریز شود.

وی ادامه داد: کسانی که از روی استیصال و عدم توانایی مالی قادر به پرداخت بدهی خود به بانک نیستند خلافی نکرده اند که به این واسطه به آنان جریمه دیرکرد تعلق گیرد.

این مرجع تقلید شیعیان، عنوان داشت: نمونه‌های بسیاری از مردم در نامه‌های خود به ما می‌نویسند که به دلیل عدم توانایی مالی در بازپرداخت‌ها موجب شده که بانک ملک و خانه آنها را نیز تصرف کند که در چنین مواردی بانک‌ها باید ملایم‌تر برخورد کنند هر چند که باید با کسانی که توانایی مالی دارند و نمی‌خواهد بدهی خود را پرداخت کنند برخورد قاطع داشته باشند.
 

حرف مردم
نام شما:
ایمیل شما (نمایش داده نخواهد شد):
حرف شما: